Váš reklamní servis

Spustili jsme shop - trička, mikiny, hrníčky - ilustrace z tohoto webu. Pokud perokresba tam není zařazena napište nám a my ji do e-shopu přidáme.

Adresa:  Originální potisk textilu | Vendy atelier

Vladimír Dlouhý a Václav Klaus - OF

Perokresba © Miroslav Vomáčka, A4, 11/2015


Osobnosti "Sametové revoluce":

Vladimír Dlouhý

Ve volbách roku 1990 zasedl do Sněmovny lidu Federálního shromáždění (vedl kandidátní listinu pro Jihočeský kraj) a současně byl jmenován federálním ministrem hospodářství ČSFR (2. vláda M. Čalfy). Po rozpadu Občanského fóra vstoupil na podzim 1991 do Občanské demokratické aliance a stal se jejím místopředsedou a v roce 1992 vedl kandidátní listinu ODA na jižní Moravě. Po volbách v roce 1992 a po rozpadu ČSFR vstoupil do koaliční vlády ČR Václava Klause a byl jmenován ministrem průmyslu a obchodu. Ve staronové koaliční vládě Václava Klause a ve stejné funkci zůstal i po volbách v roce 1996, ve kterých byl zvolen do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V červnu roku 1997 odešel ze všech vládních i politických funkcí vzhledem k sponzorskému skandálu své strany na kterém se podílel.

Václav Klaus

Několik dní po 17. listopadu 1989 se Václav Klaus dostal na doporučení Rity Klímové do centra Občanského fóra (OF), kde byl jednou z prvních osobností z jiného okruhu než disidentského a uměleckého.

Již 10. prosince 1989 se stal československým ministrem financí ve vládě Mariána Čalfy, nominovaným za Občanské fórum. Od června 1990 pokračoval na stejném postu pod Čalfovým vedením také ve federální vládě ČSFR a v říjnu 1991 byl jmenován i jejím místopředsedou. V červenci 1992 byl jmenován předsedou české vlády.
Od konce roku 1989 až do demise své vlastní druhé vlády v roce 1997 tak Klaus nepřetržitě byl jedním z klíčových členů vlády, od roku 1992 tím zdaleka nejvlivnějším. Mimo jiné se směrodatně podílel na přeměně socialistické ekonomiky v kapitalistickou, na rozdělení Československa i na formování politické scény transformací Občanského fóra a vytvořením pravicové Občanské demokratické strany

V roce 1978 vstoupil do KSČ, členství ukončil v prosinci 1989.

V třetím týdnu listopadové revoluce v roce 1989 byl za Občanské fórum navržen do vlády ČSSR a 10. prosince 1989 byl jmenován místopředsedou federální vlády (vláda národního porozumění) a v téže vládě byl i předsedou Státní plánovací komise.

Foto: 
Vladimír Dlouhý - Občanské fórum
Občanské fórum
Třída/značka: 

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Babiš - STB
Babiš
Slaný
Město Slaný
KRISTÍNA MADAJOVÁ
KRISTÍNA MAD...
Anglický bulteriér
Anglický bul...
Lokomotiva SM04
Lokomotiva S...
Hasič a historická hasicí technika
Hasič a hist...


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.