Váš reklamní servis

© Miroslav Vomáčka

Sáblíková - perokresba A4, 4/2010

Sáblíková Sáblíková

Martina Sáblíková

 

Martina Sáblíková (* 27. května 1987 Nové Město na Moravě) je česká rychlobruslařka specializující se na dlouhé tratě, dvojnásobná olympijská vítězka a několikanásobná mistryně České republiky, Evropy i světa, držitelka několika juniorských i seniorských světových rekordů.

V dětství hrávala basketbal, k rychlobruslení ji v 11 letech přivedl trenér Petr Novák, jehož svěřenkyní je doposud. Na mezinárodní scéně Sáblíková působí od jara 2002, kdy se poprvé zúčastnila mistrovství světa juniorů, v němž skončila na 36. místě. Na podzim téhož roku zajela první závody Světového poháru; do elitní skupiny poháru se začala prosazovat v roce 2004. Přelomem v její kariéře se stala sezóna 2005/2006, kdy se zúčastnila zimních olympijských her v Turíně (zde na trati 5000 m skončila čtvrtá) a na mistrovství světa juniorů získala stříbrnou medaili. Od roku 2007 její sbírka medailí výrazně narostla – z mistrovství Evropy si postupně přivezla dvě zlaté a dvě bronzové, na mistrovstvích světa na jednotlivých tratích vybojovala čtyři zlaté a jednu stříbrnou, na mistrovstvích světa ve víceboji dvě zlaté. Na zimních olympijských hrách ve Vancouveru zvítězila na tratích 3 a 5 km, v závodě na 1 500 m byla třetí. Od sezóny 2006/2007 Martina Sáblíková rovněž vládne Světovému poháru v rychlobruslení na dlouhých tratích, jehož celkové pořadí již čtyřikrát vyhrála.

Sáblíková také dosáhla úspěchů ve svém doplňkovém sportu – silniční cyklistice. Má několik medailí z mistrovství České republiky v časovce, v roce 2007 získala bronzovou medaili v časovce na mistrovství Evropy do 23 let.

V letech 2007 a 2009 byla vyhlášena českou sportovkyní roku, v roce 2010 získala Cenu Oscara Mathiasena.


Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Růže
Velorex - falešný vrchní
Velorex - fa...
Motorka se sajdkou
Motorka
Retrívr - vodící pes
Retrívr - vo...
Radotice
Radotice
Lichtensteinská hrobka, Moravský Krumlov
Lichtenstein...


Copyright © 1992 - 2019. All Rights Reserved.