Váš reklamní servis


Na tomto webu je téměř 4000 perokreseb. Pokud jste narazili na takovou, která by vás potěšila například na tričku, hrníčku, mikině..., stačí přejít na náš e-shop a vyplnit objednávku (velikost, barvu trička, adresu...). Do poznámky vložit odkaz na poptanou ilustraci která je na těchto stránkách a není zařazena na e-shopu. Cena bude stejná jako položka na e-shopu.


 Odkaz na e-shop je vendyshop.cz 
 

Petr Beckmann

Perokresba © Miroslav Vomáčka, A4, 1/2021


Petr Beckmann (1924-1993) byl český elektrotechnik, fyzik. Byl to plodný technický spisovatel, který chrlil obrovské množství prací o strojírenství, statistice a jaderné energii. Napsal také historii výpočtu pí, vhodně nazvanou Historie pí.

V roce 1939, kdy měl Beckmann 14 let, jeho rodina uprchla ze svého domova v Praze v Československu, aby unikla nacistům. V letech 1942 až 1945 sloužil v české letce královského letectva. Pracoval jako radarový mechanik na nově vynalezených radarových systémech, které pomohly Británii vyhrát bitvu o Atlantik. Získal titul B.Sc. v roce 1949, Ph.D. v roce 1955 a titul D.Sc. v roce 1962, to vše z pražského je Akademie věd České republiky v elektrotechnice. On přeběhl do Spojených států v roce 1963 a stal se profesorem (později, emeritní) zelektrotechnika na University of Colorado. Ve Spojených státech se seznámil s romanopiskyní Ayn Rand, přispívající redaktorkou publikace věnované jejím myšlenkám, Intelektuální aktivistka a řečníkem intelektuální konference podobného účelu na škole Thomase Jeffersona.

Beckmann byl plodným autorem; napsal několik učebnic elektrotechniky a netechnických prací. V roce 1968 založil Golem Press, který vydal většinu jeho knih, včetně The Health Hazards of Not Going Nuclear (1976), který argumentoval ve prospěch jaderné energie v době vrcholícího protijaderného hnutí v kontrastu s cenou, v lidské podmínek s ekvivalentními náklady dostupných alternativ. Beckmann také napsal historii π, dokumentující historii výpočtu π. Vydával vlastní měsíční zpravodaj Access to Energy, který od září 1993 napsal biochemik Arthur B. Robinson.

V roce 1981 nastoupil do emeritního stavu předčasného odchodu do důchodu, aby se prostřednictvím svého zpravodaje Access to Energy mohl plně věnovat obraně vědy, technologie a svobodného podnikání. V roce 1967 založil Golem Press a vydal více než devět knih. Patřily mezi ně Historie π, Einstein Plus dva a Zdravotní rizika nechodící jaderné energie (s úvodem Edwarda Tellera). Napsal asi 60 vědeckých prací a osm odborných knih. Dr. Beckmann vystoupil na konferenci Mezinárodní společnosti pro individuální svobodu v San Francisku v roce 1990 (ISIL), kde za svůj projev, ve kterém zaútočil na „fingované ekologové“, zožal bouřlivé ovace.

Beckmann byl také častým a pestrým účastníkem debat o Usenetu. V nich tvrdil, že odhalil teorii speciální relativity Alberta Einsteina ve své knize Einstein Plus dva, stejně jako ve sporném časopise Galilean Electrodynamics, který také založil. Historie n vyjadřuje svou intenzivní a pestré opozici vůči katolicismu (a jiných náboženství), nacismu a komunismu.

Text: Wikipedie

Foto: 
Petr Beckmann - perokresba
Petr Beckmann - perokresba
Petr Beckmann - perokresba

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

akt - pastel
akt - pastel
Ivan Lendl
Ivan Lendl
Jawa 500 OHC
Jawa 500 OHC
Chotěboř
Chotěboř
lebka
lebka
Akt - perokresba
Akt


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.