Váš reklamní servis


Na tomto webu je téměř 4000 perokreseb. Pokud jste narazili na takovou, která by vás potěšila například na tričku, hrníčku, mikině..., stačí přejít na náš e-shop a vyplnit objednávku (velikost, barvu trička, adresu...). Do poznámky vložit odkaz na poptanou ilustraci která je na těchto stránkách a není zařazena na e-shopu. Cena bude stejná jako položka na e-shopu.


 Odkaz na e-shop je vendyshop.cz 
 

Včela medonosná

© Miroslav Vomáčka

Perokresba včely medonosné, A4, 5/2013


Včela medonosná Apis mellifera L., 1758 patří mezi blanokřídlý hmyz. Jde o jednoho z nejznámějších zástupců společenského hmyzu.
Druh vznikl pravděpodobně extrémní geografickou izolací (allopatricka speciace) od mateřské populace včely východní, a to v době evolučně „nedávné“ – asi před 10 000 lety (Oldroyd 1999). Oblast původního rozšíření zahrnovala Afriku, Blízký východ a Evropu. Do Ameriky, Austrálie a Nový Zéland byla přivezena až v 17. století, na Dálný východ až začátkem 20. století.
Svá hnízda staví na chráněných místech, přičemž jsou jednotlivé plásty umístěny vedle sebe. Mezi ostatními druhy včel je nejvíce hospodářsky využívána.

Foto: 
Včela medonosná

facebook

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Bojovnice pravěk
Bojovnice pr...
Moravské Budějovice
Moravské Bud...
Papoušek šedý – žako
Papoušek šed...
Sršeň
Sršeň
Bohuslav Reynek
Bohuslav Rey...
Tatra - veterán
Tatra - auto...


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.