Váš reklamní servis


Na tomto webu je téměř 4000 perokreseb. Pokud jste narazili na takovou, která by vás potěšila například na tričku, hrníčku, mikině..., stačí přejít na náš e-shop a vyplnit objednávku (velikost, barvu trička, adresu...). Do poznámky vložit odkaz na poptanou ilustraci která je na těchto stránkách a není zařazena na e-shopu. Cena bude stejná jako položka na e-shopu.


 Odkaz na e-shop je vendyshop.cz 
 

Avro Triplane 1911

© Miroslav Vomáčka

Perokresba aviatika z dob začátků letectví

A4, 7/2011

Alliot Verdon Roe navrhl a postavil svůj první trojplošník, který byl postaven převážně z oceli a pokryt voskovým papírem.   Vážil 250 liber.  B yl hrubě poddimenzované o 9hp motorem JAP pohánějící 9 stop, 4 vrtuli přes redukci na opasek.   Jeho nejdelší let byl 900 stop v průměru výšky 10 stop.   Původní letadlo se nachází v londýnské Science Museum.

AV Roe navrhl a postavil několik dalších verzí trojplošník.   Konečná verze byla Triplane 4, dokončena v září 1910 poháněn 35hp, 4 válec, vodou chlazený, Green motoru.   Ten se používá téměř výhradně pro vzdělávací práce na škole Avro pro létání v Brooklands. S letadly havaroval mnohokrát.

Foto: 
Třída/značka: 

Náhodný výběr perokreseb, kreseb a ilustrací na tomto webu

Štítary
Štítary
Autoveterán - perokresba
Autoveterán
Svatomartinská husa
Svatomartins...
Horní Jelení
Horní Jelení
Golden Bridge San Francisco
Golden Bridg...
Ruka - perokresba © M. Vomáčka - vendy@vendyatelier.cz
Ruka


Copyright © 1992 - 2023. All Rights Reserved.